Americké vojsko pozostáva z viacerých zložiek. Pozemná armáda, presnejšie špeciálne jednotky USASOC (The United States Army Special Operations Command) budú meniť služobné mobily. Podľa zdroja z armády, ktorý nechcel byť menovaný sa vojaci sťažovali, že zariadenie s Androidom je nutné príliš často reštartovať. A tiež chod aplikácií nie je plynulý.

Portál DoD Buzz konkretizuje, že problémy boli napríklad pri používaní Androidu pri ovládaní vojenského drona. Keď chceli na jednej polovici displeja zobraziť videostream z drona a na druhej mapu trasy, vždy narážali na problémy s appkou. Mali toho po krk, tak vyskúšali iPhone. Konkrétne posledný model iPhone 6S. Zdroj tvrdí, že používanie drona na jablkovom mobile „je úplne plynulé, grafika je neuveriteľne jasná“.

Android mrzne, iPhone je lepší. Americká armáda mení výstroj
Zdroj: Lance Cpl. Kris Daberkoe

Používanie smarfónu v armáde Zdroj: Wikimedia

Smartfóny v armáde sú doplnené o špeciálne kryty, ktoré obsahujú vysielače. Vďaka nim môže vidieť veliteľ jednotky polohu svojich vojakov na mape. A tiež môže komunikovať s rôznymi vojenskými jednotkami na odlišných rádiových vlnových dĺžkach. Okrem toho sa smartfóny používajú aj na spomínané sledovanie cieľov pomocou kamier na dronoch a quadrokoptérach.

Nie je jasné, aký Android smartfón armáda doteraz používala. Najčastejšie sa spomína najobľúbenejšia značka aj na americkom trhu – Samsung. Je ale jasné, že to bude starší model a nebolo by fér ho porovnávať s novými modelmi od Applu.

Na druhú stranu -  americká firma bude mať v plynulosti svojho mobilného systému stále navrch z jednoduchého dôvodu. Je vyvíjaný a optimalizovaný na jediný model telefónu (s pár špeciálnymi druhmi ako napríklad väčší 6 Plus a SE) a nie doslova na stovky modelov od tuctov výrobcov. Plynulosť napríklad posledného Samsungu Galaxy S7 je bezproblémová.

Rizikoví pokémoni

Armádne a policajné zložky po svete v spojitosti so smartfónmi majú nové bizarné problémy. Kvôli fenoménu Pokémon Go. Francúz Romain Pierre bol zatknutý v Indonézii, kde sa pri chytaní pokémonov nevedomky dostal až do areálu vojenskej základne. Nie je nutné pripomínať, že pohybovať sa po takýchto oblastiach môže byť veľmi riskantné.

Zhodou okolností v tom istom čase Indonézia zakázala policajnými a armádnym jednotkám hrať Pokémon GO v službe. „Obávame sa, aby strážnici kvôli hraniu neznižovali svoju ostražitosť. Musíme tiež dávať pozor na ľudí, ktorí používajú hranie hry len na krytie iných aktivít,“ povedal Boy Rafli Amar, hovorca policajného úradu Indonézie.

V Spojených štátoch sa policajná hliadka takmer stala obeťou nehody práve kvôli pokémonom. Dokončili obhliadku a našťastie neboli ešte vo svojom služobnom aute keď do neho narazila Toyota. Šofér nedával pozor, pozeral sa viac na displej mobilu. 

#PokemonGO is not all fun and games. Here is a video of a distracted driver who struck one of our cars. #PlaySafe pic.twitter.com/kOTfbTcILo

— Baltimore Police (@BaltimorePolice) July 19, 2016