Populárna švédska skupina ABBA v zložení Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid začína v piatok 27. mája hudobné turné s názvom Voyage. Séria koncertov je označovaná aj ako turné budúcnosti, keďže členovia kapely nebudú vystupovať fyzicky. Fanúšikovia totiž uvidia ich digitálne verzie, teda avatarov, ktorí budú podporovaní najlepšími súčasnými hudobníkmi.

Práce na koncertnej šnúre začali už v roku 2016. Vďaka najmodernejším technológiám dokážu organizátori preniesť divákov v čase až do 70. rokov minulého storočia. Všetci štyria členovia totiž každú jednu pieseň, ktorá na koncerte odznie, nahrávali v špeciálnych oblekoch na zachytávanie pohybu. Počas piatich týždňov snímalo ich pohyby či mimiku až 160 špeciálnych kamier.

Stovky animátorov a tvorcov vizuálnych efektov potom vytvorili avatarov kapely z čias ich najväčšej slávy. Organizátori koncertu im však vymysleli vlastný názov - „ABBA-tars“. Za technologickým riešením stojí spoločnosť Industrial Light & Magic, ktorú založil producent, režisér a filmový guru George Lucas. Ten stojí aj za populárnou filmovou sériou Star Wars.