Najprv parametre, ktoré by sa dali považovať za štandardné. P20 je osadená 5,8-palcovým LCD displejom s full HD+ (2 244 x 1 080) rozlíšením a pomerom strán 18:9. P20 Pro používa rovnaké rozlíšenie, ale už na 6,1-palcovom Amoled displeji. Aj keď konkurenti išli trochu ďalej, stále je to hustota 428, respektíve 408 ppi. Teda plne dostačujúce aj pre citlivejšie oko.

Kovové telo so sklom na prednej aj zadnej strane je odolné voči vode a prachu s certifikátom IP67. Ak sú stereo reproduktory štandardná výbava mobilov, tak sem zaradíme aj tento parameter. Aj s podporou Dolby Atmos. Štandardné je aj sklamanie z toho, že aj duo noviniek prišlo o 3,5 mm jack konektor. V balení je redukcia z USB-C.

7 nevšedností, v ktorých Huawei P20 a P20 Pro za sebou nechávajú iPhone X aj Galaxy S9+

P20 Pro v ruke Zdroj: Huawei

Celkové rozmery P20 sú 149,1 x 70,8 x 7,7 mm a hmotnosť 165 gramov. Väčší P20 Pro má 155 x 73,9 x 7,8 mm a 180 gramov.

O výkon sa stará Kirin 970 so vstavanou inteligenciou, ktorý bol predstavený s jesenným Mate 10 Pro. Bežné sú aj kapacity operačnej pamäte 4, respektíve pri P20 Pro 6 GB a internej pamäte 128 GB. Slušná hodnota trochu zmierňuje sklamanie, že v mobile nenájdeme slot pre pamäťovú kartu.

 

Výrez

Či sa to niekomu páči alebo nie, displej s minimalistickým rámikom a nejakým druhom výrezu na vrchnej časti je trend. Naskočil naň aj Huawei. Z doterajších smartfónov to ale P20 a P20 pro majú vyriešené prakticky.

Výrez je malý, takže do „rožkov“ sa vojde viac ikoniek. Ale hlavne v nastaveniach sa dá výrez virtuálne odstrániť. Displej jednoducho prestane zobrazovať pixely v spomínaných rohoch. Obrazovka príde o 11 percent pracovnej plochy, ale už je štandardná obdĺžniková.

Čítačka a ovládanie

Mnohí používatelia všetkých značiek smartfónov sa už roky sťažujú, ak má nejaký model čítačku odtlačkov inde ako na prednej strane. Kvôli zmenšovaniu rámikov sa tak snímače presunuli na bočnú hranu a hlavne na zadnú stranu. Argumentujú hlavne tým, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa