Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Očkovanie proti covidu

Pre nízky záujem o očkovanie exspirovalo takmer 200-tisíc vakcín, teraz ich treba zlikvidovať Zdroj: archiv

ŠKANDÁL Slovensko musí vyhodiť vakcíny za 5 miliónov eur do koša! Kto za to môže?

Povaľujú sa v skladoch, nik o ne nemá záujem až nakoniec exspirujú. Ministerstvo zdravotníctva teraz rieši, ako zlikvidovať 189–tisíc očkovacích látok po záruke, pričom ďalších 3,5 milióna vakcín stále máme v skladoch a tiež sa im kráti čas. Podľa lekára Tomáša Szalaya je to obrovská škoda. Dalo sa tomu predísť? Prečo sme vakcíny radšej nepredali či nedarovali iným krajinám?

Hlavný lekár bratislavskej župy Tomáš Szalay.

Slovensko sa premorilo, lekár Szalay ŠOKUJE: Pre TÝCHTO ľudí očkovanie nemá zmysel!

Covid naberá na sile, odborníci vyzývajú na preočkovanie 4. dávkou vakcíny ešte pre vrcholom ďalšej vlny. Slovákov, ktorí by radi dostali 4. dávku vakcíny ešte pred vypuknutím vlny covidu v plnej sile, systém „ignoruje“. Na termín vpichu čakajú týždne, pričom nákaza rýchlo sa šíriacim podvariantom omikronu s názvom BA.5 číha doslova na každom kroku. Lekár Tomáš Szalay z vakcinačného centra tvrdí, že preočkovanie má aktuálne zmysel len pre istú skupinu ľudí.

Odborníci o očkovaní štvrtou dávkou

Túto vlnu covidu NEZVLÁDNEME, obávajú sa odborníci. Ministrovi Lengvarskému radia spraviť TOTO!

Covid je späť! Na Slovensku denne pribúdajú stovky pozitívnych prípadov, mnohí ľudia sa preto pýtajú, či ich tri dávky vakcíny chránia dostatočne, najmä ak sa posilňujúcou dávkou zaočkovali už dávnejšie. Kým v Česku spustili očkovanie 4. dávkou vakcíny pre všetkých dospelých, na Slovensku sa môžu registrovať len ľudia so zníženou imunitou.


Video