Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Mikuláš Dzurinda

Líder PS Michal Šimečka (otočený chrbtom) a predseda strany Modrí Mikuláš Dzurinda (vľavo) boli prichytení na tajnom obede v bratislavskom hoteli  Falkensteiner.

FOTO Tajné stretnutie tri týždne pred voľbami: Kde sa podarilo prichytiť Dzurindu so Šimečkom?

Líder PS a podpredseda europarlamentu Michal Šimečka (39) si brúsi zuby na víťazstvo vo voľbách, zatiaľ čo ostrieľaný matador Mikuláš Dzurinda (68) a jeho strana Modrí sa s najväčšou pravdepodobnosťou do parlamentu ani nedostanú. Obaja politici boli ale prichytení na utajenom stretnutí a možno kuli plány, čo ďalej. O čom sa zhovárali?

Spoločná tlačová konferencia strán Modrí-ES a Most-Híd na tému Spoločný postup pred septembrovými parlamentnými voľbami v Bratislave 29. mája 2023. Na snímke predseda strany Modrí - Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda. FOTO TASR - Martin Baumann

Mikuláš Dzurinda sa vyjadril či plánuje odstúpiť z volieb: S odpoveďou vôbec nezaváhal

Modrí, Most-Híd, Aliancia ani zoskupenie strán okolo Maďarského fóra (MF) neplánujú odstúpiť z predčasných parlamentných volieb ani s rizikom prepadnutia hlasov. Lídri strán to uviedli v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Predseda strany Aliancia-Szövetség Krisztián Forró zároveň ostatné spomenuté subjekty vyzval, aby z volieb odstúpili.

Diskusná relácia

Sulík a Pellegrini vydali pred voľbami knihy. AHA, čo vytvoril Kiska, Radičová a Pavol Rusko

Slovensko nepatrí medzi krajiny, ktoré sa môžu hrdiť veľkou čítanosťou kníh. Až tretina Slovákov neprečíta ani jednu ročne. Nelichotivú situáciu sa v poslednom čase snažia zvrátiť politici, ktorí sa dali na spisovateľskú dráhu. Ďalšiu kuchársku knihu napísal líder SaS Richard Sulík (55) a inými žánrami chcú upútať šéf Hlasu Peter Pellegrini (47) či exprezident Andrej Kiska (60).

Líder SNS Andrej Danko (vľavo) a šéf OĽANO Igor Matovič (vpravo) sa v láske nikdy moc nemali. Teraz sa z nich ale oboch smeje internet.

Ušúľate sa z vtipov o Dankovi, Matovičovi a Ficovi. Ľudia si zgustli aj na Romane Tabák

Iba málokedy býva týždeň, počas ktorého politici povyvádzajú toľko, že z každého jedného z nich si robia internetoví humoristi srandu. A práve to sa teraz stalo. Humoristi si posvietili predovšetkým na Petra Pellegriniho, Andreja Danka, Roberta Fica a Borisa Kollára, no schytal to aj Richard Sulík, Romana Tabák, Igor Matovič, Mikuláš Dzurinda a mnohí ďalší.

Diskusná relácia

Rozkošná TABÁK ako dieťa. A ako by vyzerali PELLEGRINI, Kollár, ČAPUTOVÁ, Fico, KISKA a iní?

Umelá inteligencia dnes už dokáže naozaj kadečo. Na sociálnej sieti si preto tvorca madeinslovakai posvietil na našich politikov a pomocou umelej inteligencie ich znázornil ako deti. Internet sa na výsledkoch zabáva, pretože k niektorým politikom dal aj veľavravné výrazy či doplnky. Nezaradená poslankyňa Romana Tabák sa svojou zlatou tváričkou "z detstva" pochválila dokonca na sociálnej sieti.

Predstavenie kandidátky a prvá etapa (aj bicyklovej) kampane strany Modrí, Most-Híd v Košiciach 30. júna 2023. Na snímke sprava Mikuláš Dzurinda a László Sólymos.

DZURINDA NA BICYKLI je späť! Expremiér bude lídrom kandidátky, toto sú JEHO CIELE!

Bývalý premiér Mikuláš Dzurinda (68) sa pred pár mesiacmi rozhodol, že pospája zodpovedných ľudí a vráti Slovensko k prosperite. Napokon sa jeho strana Modrí spojila len s Mostom-Híd Lászlóa Sólymosa (54). Obaja lídri najnovšie predstavili kandidátku a pomenovali priority strany. Napokon sa Dzurinda vrátil do čias, kedy mu aj cyklistické putovanie po Slovensku prinieslo kreslo premiéra.


Video