Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Finančná kríza

Keď prichádza kríza, ako prví to cítia hutníci a oceliari. Zdroj: dp

Dobrým časom je definitívne koniec: Skončia desaťtisíce Slovákov na dlažbe?

Situácia začína byť vážna. Najväčšie výrobné podniky na Slovensku pociťujú prvé problémy. Oceliarne U. S. Steel už ohlásili prepúšťanie 2 500 ľudí, Železiarne Podbrezová skrátili pracovný týždeň. Zlá ekonomická situácia zasiahla aj automobilky, ktoré zamestnávajú desaťtisíce ľudí a tvoria až 40 percent hrubého domáceho produktu. Krízu v povetrí už rieši aj vláda. Odborníci varujú, že ak sa nezačnú robiť opatrenia, tisíce Slovákov môžu skončiť na dlažbe!

Keď udrie kríza, štyristoeurové mesačné splátky vám banka môže navýšiť o ďalšie stovky eur!

Ďalšia finančná kríza hrozí o dva roky: Experti varujú: Slováci, toto vás môže stiahnuť až na dno!

Kto šetrí, má za tri – táto ľudová múdrosť nás nabáda k rozumnému narábaniu s peniazmi. Slováci sú však, naopak, rekordmani v zadlžovaní. Do konca júna tohto roka sme mali požičaných neuveriteľných 34,9 mi–liárd eur, ktoré treba splatiť! Odborníci pritom varujú pred novou finančnou krízou, ktorá prinesie nezamestnanosť i zdražovanie. Čo spraviť, aby vás nepotopila?


Video

EBE 13 Pchjongjang - Na snímke severokórejský vodca Kim Čong-un počas prejavu v rámci vojenskej prehliadky pri príležitosti 90. výročia založenia severokórejskej armády na námestí Kim Ir Sena v Pchjongjangu v 25. apríla 2022. FOTO TASR/AP


In this photo provided by the North Korean government, North Korean leader Kim Jong Un, center, watches a military parade to mark the 90th anniversary of North Korea's army at the Kim Il Sung Square in Pyongyang, North Korea Monday, April 25, 2022. Independen
Správy dnes 6:49

Kim Čong-un vyhlásil víťazstvo v boji proti covidu

Po ukončení Kimovho prejavu prepukli nadšené ovácie, pričom účastníci zasadnutia „si v slzách pripomínali (vodcove) hrdinské činy a oddanú službu ľudu, vďaka ktorým sa dosiahlo toto žiarivé víťazstvo, ktoré sa zapíše do histórie"