Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Finančná kríza

Patríme medzi chudobu: Slovák má 6-tisíc €, Čech 17-tisíc a bohatší je aj Bulhar!

Patríme medzi chudobu: Slovák má 6-tisíc €, Čech 17-tisíc a bohatší je aj Bulhar!

Žiadne druhé Švajčiarsko zo Slovenska už asi nebude. Oveľa bližšie máme k najchudobnejším štátom Európy. Podľa najnovších údajov Allianz Wealth Report 2020 patrí finančný majetok Slovákov nielen medzi najnižšie v Európskej únii, ale aj medzi najnižšie v regióne strednej a východnej Európy. Aby toho nebolo málo, Slováci majú na krku poriadne dlžoby. Odborníci upozorňujú, že v kríze, akú zažívame, je to veľmi nebezpečné.

Zamestnanci najväčšieho slovenského zamestnávateľa Volkswagen Slovakia si menia pravdepodobne naposledy pracovné zmeny pred dočasným uzatvorením výroby.

Najväčšie fabriky Slovenska bijú na poplach: Na dlažbe môže skončiť 620-tisíc ľudí!

Žijeme v strachu nielen z nového koronavírusu, ktorý nás môže pripraviť o zdravie a blízkych, ale aj z neistoty, z čoho budeme žiť. Slovenská ekonomika krváca podobne ako všetky ostatné. Dosah hospodárskej krízy bude mať ďalekosiahle následky. Vláda už spustila sériu prvých opatrení. Dotkli sa však najmä ľudí, ktorí museli ostať doma kvôli deťom či karanténe, a malých živnostníkov. Strední a veľkí zamestnávatelia tvrdia, že sa na nich zabudlo. Ak štát nezačne konať, na dlažbe môže skončiť až 620-tisíc ľudí.

Keď prichádza kríza, ako prví to cítia hutníci a oceliari.

Dobrým časom je definitívne koniec: Skončia desaťtisíce Slovákov na dlažbe?

Situácia začína byť vážna. Najväčšie výrobné podniky na Slovensku pociťujú prvé problémy. Oceliarne U. S. Steel už ohlásili prepúšťanie 2 500 ľudí, Železiarne Podbrezová skrátili pracovný týždeň. Zlá ekonomická situácia zasiahla aj automobilky, ktoré zamestnávajú desaťtisíce ľudí a tvoria až 40 percent hrubého domáceho produktu. Krízu v povetrí už rieši aj vláda. Odborníci varujú, že ak sa nezačnú robiť opatrenia, tisíce Slovákov môžu skončiť na dlažbe!


Video