Konferencia biskupov Slovenska (KBS) zverejnila na stránke www.navstevapapeza.sk podmienky a pravidlá návštevy jednotlivých verejných podujatí s pápežom Františkom.

K dispozícii sú v časti Program - Možnosti účasti. Nachádzajú sa v nej osobitné informácie pre Prešov, Košice a Šaštín, informovala Tlačová kancelária KBS.

„Návšteva Svätého Otca Františka sa nezadržateľne blíži. Na to, aby sme sa na ňu dobre pripravili, prinášame sériu podmienok a pravidiel, ktoré je potrebné dodržať na jednotlivých miestach. Zároveň stále povzbudzujeme všetkých k registrácii. Osobitne povzbudzujeme ľudí vo farnostiach, aby napomáhali s registráciou tým, ktorí sa chcú zúčastniť na podujatiach s pápežom Františkom a nemajú na to technické možnosti,“ uviedol hovorca KBS Martin Kramara.

Ako dodal, zároveň informujú, že v pokynoch je možné nájsť aj presné miesta, z ktorých sa bude dať na stretnutia s pápežom presunúť.

V novinke na webe sú informácie o podmienkach účasti, registrácii, doprave, záchytných parkoviskách, kyvadlovej doprave i duchovnej príprave. Nechýbajú informácie k účasti na stretnutí so Svätým Otcom v Prešove, Košiciach a Šaštíne.

K dispozícii je tiež informácia o tom, kedy sa na daných podujatiach otvoria vstupné brány, ako sa budú zapĺňať sektory či to, ako sa bude realizovať kontrola, ale aj čo si nachystať pred ňou.

Ide aj o informácie o tom, kedy a kde budú uzatvorené cesty a sektory, aké sú základné bezpečnostné pokyny či asistenčné miesta.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

EBE 59 Vatikán - Na snímke pápež František prednáša posolstvo veriacim počas prvej generálnej audiencie po letnej prestávke v Aule Pavla VI. vo Vatikáne 4. augusta 2021. FOTO TASR/AP


Pope Francis attends his weekly general audience in the Paul VI hall at the Vatican, Wednesday, Aug. 4, 2021. It was Francis' first general audience since undergoing planned surgery to remove half his colon for a severe narrowing of his large intestine on July 4, his first major surgery since he became pope in 201
Neprehliadnite

Do vakcinačnej kampane sa zapojil aj pápež. Očkovanie proti covidu je činom lásky, povedal