Ak sa zriaďovateľ materskej školy (MŠ) rozhodne, po zvážení epidemiologickej situácie, možností a podmienok prevádzkovať MŠ od pondelka, môže tak urobiť ako pred 21. decembrom 2020. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na svojom webe.

V pondelok 1. júna 2020 sa opätovne otvorili brány materských a základných škôl. Do základných škôl sa vrátili žiaci, ktorí navštevujú prvý až piaty ročník. Školy a škôlky boli od marca zatvorené, dôvodom boli opatrenia, ktoré mali zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Na snímke škôlkarka sa prezúva po príchode do súkromnej škôlky v Trenčianskych Stankovciach v pondelok 1. júna 2020. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Škôlka bude od januára povinnosťou, zákon o financovaní škôl sa zmení

Rezort školstva odporúča všetkým zriaďovateľom, aby zvážili možnosť prevádzky MŠ len pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým vyplýva z povahy práce, že nemôžu vykonávať prácu z domu a musia dochádzať do zamestnania v štandardnom mieste výkonu práce. Materské školy mali možnosť podľa rozhodnutia zriaďovateľa prerušiť prevádzku v čase od 21. decembra 2020 do 8. januára 2021 v zmysle platnej legislatívy.