Vladimír Pčolinský zverejnil časť zápisnice z Kollárovho výsluchu, podľa ktorej Kollár údajne nevedel, pre koho je úplatok určený. Malo ísť vraj len o „poďakovanie“ za priateľskú službu a „upratanie“ problému.

„Som obvinený, disponujem už oficiálne zápisnicou, nemám inú možnosť, ako sa brániť titulkom, že Zoroslav sa priznal, že mi dal úplatok,“ napísal Pčolinský na sociálnej sieti, čím sa snažil ospravedlniť, prečo zápisnicu zverejnil.

Hoci v médiách včera prevládal víťazoslávny pokrik, že Pčolinského obhajoba dostala po priznaní Zoroslava Kollára ďalšiu vážnu ranu, výpoveď Kollára v skutočnosti nehrá až tak celkom v jeho neprospech. Zapadá totiž rovnako dobre aj do Pčolinského verzie udalostí.

Pčolinský totiž pre Štandard aj pre Denník N nedávno špekuloval, že Makó sa mohol snažiť Zoroslavovi Kollárovi votrieť do priazne tým, že mu vybavoval pomoc v SIS. Kollár na výsluchu naznačoval, že ho Makó k tejto pomoci, ktorú podľa svojich slov vlastne ani nepotreboval, doslova dotlačil. Pritom poprel, že by vedel, že adresátom úplatku mal byť Pčolinský.

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský je obvinený z toho, že od Zoroslava Kollára mal spolu so svojím bývalým zástupcom Borisom Beňom prijať úplatok 40-tisíc eur, ktoré si mali rozdeliť napoly. Sprostredkovateľom tohto úplatku mal byť bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovít Makó, ktorý bol ich spoločným známym.

K tomuto skutku sa priznal Makó aj Beňa, Pčolinský prijatie úplatku popiera. Dvojica „kajúcnikov“ sa priznala, že úplatok mal byť odmenou za zastavenie sledovania a rozpracovania Kollára, ktoré viedla tajná služba. Podľa Makóa iniciátorom úplatku mal byť Zoroslav Kollár, ktorý Makóa informoval, že ho tajná služba rozpracovala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa