Poskytovateľ videokonferenčných služieb Zoom Video Communications prevezme americkú firmu Five9, podnikajúcu v oblasti cloudového softvéru za 14,7 miliardy dolárov. Pre Zoom je to prvá miliardová akvizícia.

EBE 35 Brusel - Európska komisia (EK) plánuje v utorok formálne vzniesť obvinenie proti americkému internetovému gigantovi Amazon.com za porušenie protimonopolných pravidiel. Na snímke podpredsedníčka Európskej komisie, ktorá má na starosti hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová počas tlačovej konferencie v Bruseli 10. novembra 2020. FOTO TASR/AP
European Executive Vice-President Margrethe Vestager speaks during a press conference regarding an antitrust case with Amazon at EU headquarters in Br
Neprehliadnite

Únia opäť vyšetruje Microsoft a Amazon. Problémom sú osobné údaje na cloude

Podielnici Five9 dostanú 0,5533 akcie Zoomu za každú akciu Five9. To hodnotní akciu Five9 na 200,28 dolárov, čo je o 13 percent viac v porovnaní s jej piatkovou (16. 7.) zatváracou cenou 177,60 dolárov. Transakciu, ktorú by Zoom chcel dokončiť v 1. polroku 2022 a ktorá má firme pomôcť pri rozširovaní služby Zoom Phone, ešte musia schváliť akcionári.

Akvizícia, o ktorej Zoom informoval v noci na pondelok, je druhou najväčšou v americkom technologickom sektore v tomto roku po plánovanom prevzatí Nuance Communications koncernom Microsoft za 16 miliárd dolárov.