Talianskemu výrobcovi luxusných športových vozidiel Ferrari stúpol v prvom štvrťroku očistený zisk o 27 percent na 537 miliónov eur. Automobilke pomáha vysoký dopyt po jej vozidlách, uvádza sa vo vyhlásení firmy.

Analytici očakávali zisk 508 miliónov eur. Celkové dodávky sa zvýšili o desať percent na 3 567 vozidiel, výnosy stúpli o 20 percent na 1,43 miliardy eur.

Automobilka uviedla, že rast dodávok spôsobil silný dopyt po kabriolete Portofino M, hybridnom športovom automobile 296 GTB a modeli 812 Competizione, ktorý je limitovanou edíciou vlajkovej lode 812 Superfast. K zvýšeniu zisku prispieva aj personalizácia modelov, pri ktorej si zákazníci môžu za poplatok vybrať voliteľné doplnky. To môže výrazne zvýšiť cenu nového vozidla. Ferrari podporuje svojich zákazníkov, aby si objednávali voliteľnú výbavu, čo je súčasťou jeho úsilia o zvýšenie ziskových marží.

Spoločnosť v marci predstavila model Roma Spider a v tomto roku plánuje celkovo štyri nové modely. V roku 2025 plánuje Ferrari svoj prvý plne elektrický model.

Napriek lepším štvrťročným výsledkom automobilka ponechala svoj aktuálny výhľad na celý rok nezmenený. Podľa toho sa očakávajú tohtoročné tržby vo výške 5,7 miliardy eur a upravený zisk na akciu by sa mal pohybovať v rozmedzí šesť až 6,2 eura.

Ďalšie dôležité správy

Ferrari
Neprehliadnite

Spoločnosť Ferrari má za sebou úspešný rok. Zamestnancom vyplatí odmenu vyše 13-tisíc eur