Slovenský herec, dramatik, textár, humorista, prozaik, režisér, spevák či moderátor. Takto sme poznali slovenskú legendu Milana Lasicu, ktorý značnú časť kariéry tvoril nezabudnuteľnú komickú dvojicu s hercom a zabávačom Júliusom Satinským. V roku 1982 vzniklo kabaretné divadlo Štúdio S, pričom Lasica sa neskôr stal riaditeľom.

Režíroval viacero divadelných hier či televíznych inscenácií. Objavil sa v mnohých známych filmoch, televíznych reláciách a je autorom dialógov a scénok, ktoré pripravoval pre seba a svojho kolegu Júliusa Satinského. Milan Lasica bol pre svoj typický humor milovaný aj nenávidený. Jeho terčom boli totiž často politici a aktuálna situácia na Slovensku.

Libuše Šafránková
Neprehliadnite

Najlepšie filmy a seriály, ktorými si zaspomínate na českú Popolušku

Počas svojho života získal Milan Lasica viacero ocenení. Spolu s Júliusom Satinským získali Krištáľové krídlo za celoživotné dielo a v roku 2015 sa stal držiteľom Zlatého gunára, ktorého získal tiež za celoživotné dielo na 35. ročníku Kremnických gagov. Možno povedať, že Milan Lasica spolu s Júliusom Satinským boli zakladatelia slovenského humoru, ku ktorým sa neskôr pridal aj kabaretier Stanislav Radič či hudobník Jaroslav Filip.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa