Súčasné pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci počas horúčav budú v mnohých krajinách potrebovať zmenu. Po minulotýždňových rekordných teplotách totiž Európska konfederácia odborových zväzov podľa informácií TASR upozornila na potrebu bezpečných maximálnych pracovných teplôt.

Bezpečnosť pri práci sa týka aj tepla

„Nikto by nemal pracovať v nebezpečných podmienkach – prestaňte pracovať, keď je príliš horúco,“ znelo jej vyjadrenie na sociálnej sieti, pričom sa k nej pridávajú krajiny ako Španielsko či dokonca Veľká Británia. Britská odborová federácia TUC sa totiž v tejto súvislosti obrátila na vládu, aby stanovila za „hraničnú“ teplotu pre prácu 30 stupňov Celzia, pričom po jej prekročení by zamestnanci mali prestať pracovať.

Madrid zase musel riešiť požiadavky odborárov, ktorí si vynucovali lepšiu ochranu pre vonkajších pracovníkov po tom, čo na následky úpalu v meste zomrel šesťdesiatročný zametač ulíc. Výsledkom bola dohoda, v rámci ktorej sa čistenie ulíc v metropole zruší, ak teploty stúpnu nad 39 stupňov Celzia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa