S pomenovaním Alfa prišiel austrálsky výskumník Mark McCrindle. Označil tak deti, ktoré sa narodili po roku 2005. Tento rok bol pre technológie jeden z prelomových, Apple prišiel s prvým iPadom a vznikla nová sociálna platforma Instagram. Poslední, ktorí podľa M. McCrindla budú ešte do generácie spadať, prídu na svet v roku 2025. Dovtedy sa majú podľa jeho odhadov narodiť dve miliardy Álf (pre porovnanie, generácia Z obsiahla 1,8 miliardy ľudí).

Marketéri si môžu klásť otázku, aká generácia Alfa bude. Odhaduje sa, že sa dožije najvyššieho veku a bude najbohatšia. Podľa Digiday je dosť možné, že budú po vzore rodičov otvorení multikulturalite a budú odmietať rodové stereotypy. M. MCrindle tiež uvádza, že pôjde o najvzdelanejšiu generáciu. Na technológiu sa nebudú pozerať len ako na doplnok, stane sa integrálnou súčasťou ich životov.

Šikovní marketéri si však všímajú to, aká už generácia Alfa je. Denne sa narodí dva a pol milióna nových členov. Tí najstarší už sedia v školských laviciach a ovplyvňujú

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa