Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaznamenala najnižšie počty úmrtí na ochorenie Covid-19 od začiatku októbra 2020. Organizácia to oznámila v stredu. V týždni od 28. júna do 4. júla bolo hlásených tesne pod 54-tisíc úmrtí, čo je o sedem percent menej než v predchádzajúci týždeň, uviedla WHO citovaná tlačovou agentúrou DPA.

JB 8 Bukurešť - Riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hans Kluge počas tlačovej konferencie ohľadne vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca počas očkovania vo vakcinačnom centre v Bukurešti 7. apríla 2021. Spojitosť medzi vakcínou proti koronavírusu od firmy AstraZeneca a tvorbou krvných zrazenín je pravdepodobná, no nie je potvrdená. Uviedli to v stredu odborníci Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorí tiež zdôraznili, že výskyt týchto zrazenín
Neprehliadnite

Po týždňoch klesania v Európe opäť stúpol počet prípadov nákazy covidom, upozorňuje WHO

Stúpajú však počty prípadov nákazy, v daný týždeň ich zaznamenali vyše 2,6 milióna a nárast infekcií nastáva predovšetkým v Európe. V európskom regióne, do ktorého WHO zahŕňa 53 krajín od Portugalska po Tadžikistan, bolo o 30 percent prípadov nákazy koronavírusom viac.

Nákazlivejší variant koronavírusu delta zistili v siedmich ďalších krajinách a teraz je potvrdený v 104 zo 194 krajín, ktoré sú členmi WHO. Celosvetovo zaznamenala WHO od začiatku pandémie 183 miliónov prípadov nákazy a takmer štyri milióny úmrtí. Skutočné čísla sú však podľa všeobecne rozšíreného presvedčenia vyššie, keďže nie všetky krajiny zisťujú a hlásia všetky prípady.