John McAfee bol na úteku pred americkými úradmi už roky a opakovane. Skrýval sa pri tom na svojej megajachte aj s manželkou Janice, kedysi prostitútkou, a niekoľkými členmi posádky. Miliardár, ktorý má údajne 47 detí, bol v USA obvinený z vyhýbania sa daňovej povinnosti za roky 2014 až 2018, a to zrejme právom. Sám totiž tvrdil, že dane neplatí úmyselne na protest proti režimu, ktorý po ňom ide.

Podľa katalánskych úradov spáchal samovraždu.

Rozprávkovo zbohatol na antivíruse, ktorý mnohí neznášajú

Táto kontroverzná postava sveta technológií sa zapísala v 80. rokoch do histórie ako autor prvého komerčného antivírusového softvéru a tvorca riešenia proti prvému počítačovému vírusu.

Keď som sa dozvedel o pakistánskom víruse Brain, fascinoval ma. Nikto vrátane mňa predtým nepočul o počítačovom víruse.
John McAfee

J. McAfee, pôvodom Angličan, v roku 2014 predal svoju firmu Intelu za 7,68-miliardy dolárov. Aj keď sa spoločnosť premenovala na Intel Security, výsledný produkt nesie jeho meno dodnes. Napriek viac ako polmiliarde používateľov ide o antivírus, ktorý mnohí neznášajú. Okrem iného preto, že jeho odinštalovanie je náročný proces. V rozhovore pre BBC John McAfee priznal, že na svojich počítačoch nepoužíval nikdy svoj, ani iný antivírus. Vraj sa chránil inak.

Zdatná konkurencia životného štýlu Charlieho Sheena

Aj keď už so svojím produktom nemal nič spoločné, robil si z neho žarty, a to dosť nemiestnym spôsobom. Na YouTube natočil sériu videí, pričom v najznámejšom z nich je vulgárny, šňupe biely prášok obklopený ľahkými devami a poukazuje na náročnosť odinštalovania antivírusu. Podľa vlastných slov sa chcel týmto spôsobom posmievať médiám, ktoré ho prezentujú ako šialenca.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa