Výstavba kysuckej diaľnice D3 napreduje. Aktuálne sa na stavbe úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec dokončujú finálne vrstvy na telese diaľnice a montujú posledné metre protihlukových stien. Tie sú zrealizované už na 75 percent. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková. 

Na výstavbe kysuckej D3 sa podieľa 250 pracovníkov. Dĺžka stavby kysuckej diaľnice je 5 673 metrov, zahŕňa 19 mostov, dve križovatky, 11 kilometrov protihlukových stien a 6 kilometrov oplotenia.

dialnica. myto
Neprehliadnite

Vlastná správa mýtneho systému je výhodnejšia, potvrdzuje štúdia

V celom úseku D3 je v súčasnosti doprava vedená po existujúcich cestách prvej triedy, ktoré sú využívané aj medzištátnou prepravou. „Rozhodne lepším dopravným riešením pre túto oblasť bude sprejazdnenie D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec," zdôraznila Žgravčáková. Diaľničný úsek by mal byť odovzdaný motoristom do konca roka 2020.

NDS zároveň podotkla, že vedenie trasy si vyžiadalo aj množstvo vyvolaných investícií, ako sú preložky a rekonštrukcie existujúcich nadzemných a podzemných sietí, rekonštrukcia mosta na ceste prvej triedy či vybudovanie lávky pre peších ponad železnicu.