Volkswagen v pondelok predložil ponuku vo výške 2,5 miliardy eur na prevzatie francúzskej požičovne áut Europcar. Správna rada Europcar už ponuku prijala, ešte ju však musia schváliť francúzske protimonopolné úrady.

Na snímke zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia a.s. odchádzajú z práce po obnovení výroby v Bratislave 20. apríla 2020. Bratislavský Volkswagen od pondelka po niekoľkotýždňovej prestávke čiastočne obnovil výrobu automobilov. Bratislavský závod rozbehol v jednozmennej prevádzke za prísnych opatrení jeden zo segmentov vyrábajúcich SUV vozidlá. Firma prerušila výrobu 17. marca 2020 pre aktuálnu krízovú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Automobilka sa rozhodla prerušiť výrobu aj z
Neprehliadnite

Bratislavský Volkswagen začína s investíciami. V prvom kole ho to bude stáť dvesto miliónov eur

V prípade uskutočnenia akvizície nemecký koncern získa vo francúzskej spoločnosti 66 percent, ďalších 27 percent britský fond Attestor a holandská platforma pôsobiaca v oblasti mobility Pon zvyšných 7 percent.

Podľa vyhlásenia luxemburskej holdingovej spoločnosti, ktorú založila skupina potenciálnych kupcov, ponuka nepočíta s tým, že firma Europcar bude konsolidovaná do skupiny Volkswagen. Prevzatie by podľa vyhlásenia nemalo výrazný vplyv na zamestnancov Europcar.