Multivan má veľmi málo nedostatkov. Treba však uznať, že krátka verzia má malý batožinový priestor. Hodí sa na prevoz osôb, sedem pasažierov odvezie pohodlne, ale pravdepodobne nepôjdu na veľké vzdialenosti, lebo vtedy už zvyčajne potrebujú aj množstvo batožiny, a to je v tomto prípade komplikované.

Dokonca aj športový kočík dokázal vyplniť skromný kufor, ťažko by sa k nemu dopĺňali ešte batožina či iné väčšie predmety. Kto chce mať z Multivanu plnohodnotný zážitok, musí si kúpiť dlhšiu verziu, bude podstatne univerzálnejšia.

Päť zadných sedačiek s isofixom

V kabíne je pre sedem cestujúcich priestoru viac než dosť, poteší ich trojzónová klimatizácia, vzdušná atmosféra vďaka veľkým oknám, ale aj kvalitné sedadlá. Každé z nich sa dá nastaviť samostatne vrátane sklonu operadla či hlavovej opierky.

Dve samostatné kreslá v druhom rade sedadiel majú dokonca aj dvojicu lakťových opierok a sú vyhrievané, cestujúcim poskytujú maximálny komfort.

Z pohľadu rodinného využitia je potešujúce, že na každé z piatich sedadiel vzadu možno pripevniť autosedačku systémom Isofix. Vďaka tomu, že sú sedadlá individuálne nastaviteľné, sa sem naozaj zmestí päť plnohodnotných detských sedačiek.

Volkswagen Multivan siedmej generácie stojí na platforme MQB, s úžitkovou minulosťou teda nemá takmer nič spoločné. Novinka je poddajná, má príjemné riadenie, je agilná v mestských uličkách (to je výhoda krátkej verzie) a má dostatočne komfortný podvozok na to, aby sa vyrovnala aj s nástrahami nekvalitných ciest. Napríklad v porovnaní s Mercedesom-Benz triedy V je generačný rozdiel viac než citeľný, Multivan je v porovnaní s triedou V podstatne kultivovanejší.

Za komfortné sedadlá sa oplatí priplatiť

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa