Vedenie koncernu Volkswagen prejde zásadnými zmenami, ktoré ohlásili po zasadnutí dozornej rady. Šéf skupiny Herbert Diess obhájil svoj post, ale nakoniec príde o časť právomocí, aktivity v Číne prevezme šéf značky Volkswagen Ralf Brandstätter a jeho funkciu prevezme predseda predstavenstva Škody Auto Thomas Schäfer (na titulnej fotke). Informujú v tlačovej správe.

Volkswagen ID.5 Pro.
Neprehliadnite

Zemetrasenie vo Volkswagene. Šéf Škodovky bude viesť celý koncern

Diess prišiel o právomoci

 Oblasť predaja preberie členka predstavenstva Audi Hildegard Wortmannová, pre ktorú vytvoria úplne novú pracovnú funkciu. Herbert Diess ako šéf skupiny by sa mal do budúcnosti zamerať na strategické záležitosti. 

Koncern bude viac investovať do elektromibility, potvrdil predseda dozornej rady koncernu Hans Dieter Pötsch. Podiel v tejto oblasti stúpne na 56 percent.

Dôležitý čínsky trh

Stephan Wöllenstein, ktorý doteraz riadil aktivity v Číne, bude vymenovaný do novej ešte nešpecifikovanej funkcie v rámci automobilovej skupiny, informoval nemecký magazín Automobilwoche.  Trh v Číne je pre automobilku významný, keďže tam mieri zhruba 40 percent odbytu. 

Plány Volkswagenu v Číne boli odvážnejšie, ale elektromobilu Volkswagen ID sa pre konkurenciu z Tesly alebo miestnych značiek sa vôbec nedarilo.

Volkswagen
Neprehliadnite

Volkswagen má záujem o lítium od firmy Vulcan, zmluvu už podpísal aj Stellantis a Renault