Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský má spolu o šéfkou rezortu spravodlivosti Máriou Kolíkovou vypracovať analýzu na zavedenie povinného očkovania.

Analýza o obmedzení úhrady

Ďalšou má byť možnosť obmedzenia úhrady z verejného zdravotného poistenia za zdravotnú starostlivosť poskytnutú pozitívnej osobe, ktorá sa rozhodla dobrovoľne sa nezaočkovať. Úlohy schválila vláda na stredajšom zasadnutí.

Man,Holding,Ffp2,Respirator,And,Surgical,Face,Masks.,Time,To
Neprehliadnite

Mali by neočkovaní platiť viac za zdravotné poistenie?

Koaliční partneri nie sú jednotní

Ministri majú analýzy spraviť do 10. januára 2022. Následne ich predložia predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi. Pri povinnom očkovaní rizikových skupín sa názory v koalícii rozchádzajú. OĽANO i Za ľudí diskusiu o ňom pripúšťajú, SaS má v strane viaceré názory, no Sme rodina je proti.

Premiér Eduard Heger
Neprehliadnite

Premiér Heger: Cestou z pandémie je povinné očkovanie ľudí nad 60 rokov

Koaliční predstavitelia potvrdili, že povinné očkovanie by mohol cez vyhlášku spustiť minister zdravotníctva. Ten zatiaľ hovorí, že povinné očkovanie s následným vymáhaním nateraz nechcú zaviesť.

Na snímke ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas podpisu zmluvy medzi MIRRI a DPB o nenávratnom finančnom príspevku. Viac ako 200 zastávkových prístreškov zlepší čakanie na spoj cestujúcim v Bratislave. Najväčšiu časť Programu obnovy a doplnenia prístreškov plánuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) financovať prostredníctvom eurofondov v rámci projektu Integrovaného regionálneho operačného programu. V Bratislave 6. decembra 2021. FOTO TASR - Dano V
Neprehliadnite

Remišová vyzvala prezidentku, aby priamo podporila povinné očkovanie