Vláda v utorok schválila návrh na zvýšenie platov lekárov. Ide o reakciu na požiadavky Lekárskeho odborového združenia. Vládny kabinet zároveň odobril skrátené legislatívne konanie.

Poslanci Národnej rady by mali o zvýšení koeficientov v súvislosti s platmi lekárov rokovať v stredu. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu parlamentu Borisa Kollára.

„Prvé, čo budeme robiť, budú koeficienty,“ povedal šéf parlamentu v súvislosti s legislatívou potrebnou na naplnenie dohody vlády s Lekárskym odborovým združením.

Kollár vysvetlil, že pôvodne bolo v jednom balíku veľa pozmeňujúcich návrhov. Súbor zmien sa podľa jeho slov odsunie na záver aktuálnej 78. schôdze a v stredu sa prerokujú koeficienty. Argumentuje pritom prehľadnosťou zmien, aby si ich mohli naštudovať opoziční i koaliční poslanci.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke sprava predseda Základnej odborovej organizácie LOZ v Detskom kardiocentre – NÚSCH, a.s., Bratislava Ján Sýkora a predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský počas tlačovej konferencie: Reakcia LOZ na stredajšiu ponuku Igora Matoviča v Bratislave 24. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Kríza je zažehnaná. Vláda vyriešila s lekárskymi odborármi platy. Na čom sa dohodli?