Šéf združenia samosprávnych krajov SK8 a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič požiadal nového ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o čo najskoršie stretnutie. Chce s ním prediskutovať, ako zrýchliť a zefektívniť proces očkovania ľudí proti ochoreniu Covid-19. TASR o tom informovali z kancelárie združenia SK8.

Vladimír Lengvarský tlačová konferencia po jeho symbolickom uvedení do funkcie na Ministerstve zdravotníctva SR

Na snímke nový minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas tlačovej konferencie po jeho symbolickom uvedí do funkcie na Ministerstve zdravotníctva SR v Bratislave 1. apríla 2021 po vymenovaní novej vlády E. Hegera. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Lengvarský by o vakcíne Sputnik V mohol rozhodnúť už budúci týždeň

„Na základe doterajších skúseností s centrálnym objednávacím systémom na očkovanie kraje žiadajú, aby im bolo umožnené určovať počty prihlásených na jednotlivé dni," uviedlo SK8. Taktiež chcú aj kontrolovať ich zoznamy pred odoslaním SMS správ s konkrétnym termínom očkovania, za čo zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

Bratislavský samosprávny kraj už pred pár dňami navrhol, aby správu rezervačného systému na očkovanie dostali „do rúk" samosprávne kraje. Zdôvodnil to tým, že takzvaná čakáreň síce predstavuje pre očkovaných významné zlepšenie, no problémy na strane očkovacích centier pretrvávajú.