Tržby sa znížili o 16 percent na 35 miliónov libier. Predseda správnej rady Ralph Toledano uviedol, že predaj oblečenia a doplnkov sa po rokoch rastu ustálil. „Výkon bol v súlade s očakávaním, takže nie sme prekvapení. Náš cieľ je dosiahnuť ziskovosť čo najskôr,“ povedal obchodnému časopisu Business of Fashion.

V. Beckhamová prvýkrát predstavila svoju značku v roku 2008 kolekciou luxusných odevov. Teraz predáva značkové oblečenie a doplnky vo viac ako 400 obchodoch po celom svete.

V. Beckhamová väčšinou za svoj štýl obliekania žne pochvalné kritiky, jej módna značka sa však potýka s finančnými ťažkosťami. Aj to ju prinútilo, aby na začiatku tohto roka v rozhovore pre Financial Times povedala, že jej módna značka nie je „márnivým projektom“.

„Ak chcem, aby tu značka zostala aj po desiatich, 20, 30, 40 rokoch, potrebujem, aby bola v rovnováhe a potom aby bola zisková,“ povedala pre FT. „Sme na správnej ceste, ale nestane sa to zajtra,“ dodala. Spoločnosť sa snaží zlepšiť svoj výkon, okrem iného aj tým, že spustila vlastnú značku kozmetiky, dohodla sa na partnerstve s firmou Reebok a znížila ceny. Trápi ju však slabý dopyt od veľkoobchodov, čo malo negatívny dopad na minuloročný výkon.

V. Beckhamová kontroluje módnu značku so svojím manželom, bývalou hviezdou futbalového klubu Manchester United Davidom Beckhamom, prostredníctvom firmy Beckham Brands Holdings. Skupina spravuje tiež Beckhamove reklamné zmluvy a podiel vo futbalovom klube Inter Miami.

Celý holding sa vlani prepadol do straty, ktorá predstavovala 1,6 milióna libier po zisku 12,3 milióna libier predvlani. Okrem straty módnej značky V. Beckhamovej k tomu prispel aj slabší zisk zo spoločného podniku Seven Global, ktorý spravuje niektoré z firemných partnerských dohôd D. Beckhama.