Dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak si myslí, že úradnícka vláda prezidentky SR Zuzany Čaputovej by nezískala podporu Národnej rady SR. „Podporujeme takú vládu, ktorú považujeme za dobrú a plní náš program. Aj túto vládu podporujeme preto, lebo náš program splnila,“ tvrdí Krajniak.

Podpredseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling v relácii uviedol, že liberáli by úradnícku vlády v parlamente podporili. Zároveň tvrdí, že národná rada je veľmi nevyspytateľná, až odtrhnutá z reťaze. „Je to besný parlament, neviete, čo príde každý deň, kto podá aký pozmeňujúci návrh,“ myslí si exminister školstva.

Z výsledkov minuloročnej kontroly NBÚ na ministerstve vyplýva, že Mikulec opakovane neoprávnene manipuloval s utajovanými informáciami. Zákon mal porušiť 29-krát a dostal sa k utajovaným informáciám, ktoré sa týkajú NATO alebo Európskej únie. Na situáciu reagovala i prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá opätovne uvažuje o vymenovaní úradníckej vlády.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas brífingu s novinármi po stretnutí s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a dočasne povereným ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO) v Bratislave 2. marca 2023. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Pri porušení zákona ministrom vnútra je možná aj úradnícka vláda, podotkla prezidentka