Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) pod vedením Veroniky Remišovej (Za ľudí) vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín zasielania prihlášok je do 13. júla. Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES bude sprístupnená tretím stranám, informovalo oddelenie komunikácie ÚPVII.

„Tak, ako som sľúbila, spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit. Hľadáme človeka, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér obhajujúci v prvom rade záujmy štátu. Informatizácia štátu doteraz stála stovky miliónov eur, ale nefunguje," skonštatovala  V. Remišová.

Na snímke obžalovaná Alena Zs. (vpravo) prichádza na hlavné pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka v Pezinku 19. júna 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

V kauze Kuciak vylúčili verejnosť, riešia telefonáty obžalovaných z odpočúvania

Kľúčové štátne IT systémy podľa nej potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. „Pre nového riaditeľa to bude nielen výzva, ale aj zodpovednosť. Vyzývam ľudí, ktorí na to majú schopnosti, aby sa pridali k budovaniu informatizácie bez korupcie a s pozitívnym dosahom na životy miliónov občanov Slovenska," dodala.

Minister vnútra SR, Daniel Lipšic, na TB o nových skutočnostiach v kauze Gorila. Bratislava, 19. január 2012. 
Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Neprehliadnite

Rada prokurátorov varuje pred neprokurátormi na čele GP, ohradila sa voči útokom

NASES plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy pre orgány štátnej správy, právnické a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.

Ústredný portál verejnej správy slovensko.sk zabezpečuje centrálny a jednotný prístup k informačným zdrojom a službám verejnej správy. Cieľom portálu je prístupnou formou tieto informácie a služby poskytovať používateľovi. Medzi najvýznamnejšie úlohy ústredného portálu patrí nasmerovanie používateľa k využitiu konkrétnej elektronickej služby verejnej správy s využitím relevantných informačných zdrojov.