Tento týždeň dosiahla Univerzita Komenského (UK) v Bratislave ďalšie úspechy v hodnotení svetového rankingu. V rebríčku Round University Ranking (RUR) podľa predmetov sa udržuje medzi top 300 alebo top 400 univerzitami sveta. Zo Slovenska je opäť jediná. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

V prírodných vedách získala UK 288. priečku sveta, čím sa zaradila do striebornej ligy. V technických vedách obsadila 337. miesto, čo ju radí do bronzovej ligy.

Budova Univerzity Komenskeho v Bratislave.
Neprehliadnite

Univerzita Komenského stúpa v rebríčku QS World University Rankings

RUR Subject Rankings hodnotí výkonnosť viac ako 800 najlepších univerzít sveta podľa šiestich predmetov – vedy o živej prírode, humanitné, lekárske, prírodné, technické a sociálne vedy. Univerzity hodnotí na základe 20 indikátorov a podľa štyroch kľúčových aktivít.

Rebríček vydáva RUR rankingová agentúra v spolupráci s Clarivate Analytics, ktorej činnosť sa orientuje na analýzy v oblasti vedeckého a akademického výskumu publikovaného v karentovaných časopisoch. Rebríček je jedným z viacerých svetových rankingov, ktoré hodnotia výskumné univerzity.

V celkovom rebríčku Round University Ranking obsadila UK nedávno 404. miesto na svete. Rebríček Center for World University Ranking zaradil UK na 609. priečku, The Impact Rankings na 301. – 400. miesto a QS World University Rankings na 651. – 700. priečku. V Šanghajskom rebríčku sa UK nachádza na 601. – 700. mieste. V prestížnom rebríčku Best Global Universities jej patrí 572. miesto. Rebríček THE WUR zaraďuje UK na 1001.+ miesto.