Vyjadrenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského (na snímke hore) o možnej vojne s Ruskom sú pre európske krajiny mimoriadne nebezpečné a lídri EÚ by im preto mali venovať pozornosť. Uviedol to predseda dolnej komory ruského parlamentu Viačeslav Volodin .

Volodin reagoval na Zelenského piatkové vyjadrenia. Ukrajinský prezident nevylúčil, že by sa situácia na východe krajiny mohla vyhrotiť a že Rusko by mohlo začať totálnu vojnu proti Ukrajine.

„Uvedomuje si vedenie európskych krajín, že podobné vyhlásenia Zelenského sú pre ich krajiny mimoriadne nebezpečné?“ napísal Volodin na na sociálnej sieti Telegram. Lídri EÚ by mali týmto vyjadreniam venovať pozornosť, ak nechcú, aby Európania boli vtiahnutí do vojny.

Rusi a Ukrajinci sú podľa Volodina „ jeden národ“, ktorý je rozdeľovaný vôľou politikov ako Zelenskyj.

„Máme spoločnú históriu, kultúru, náboženstvo a sme zjednotení ruským jazykom. Preto musíme premýšľať o priateľstve a rozvoji vzťahov, nie o vojne a priepasti,“ napísal Volodin.

Viačeslav Volodin je blízky spolupracovník Putina
Zdroj: TASR
Viačeslav Volodin je blízky spolupracovník Putina

Zelenskyj v piatok na otázku, či existuje možnosť totálnej vojny,  v Kyjeve na fóre YES Brainstorming odpovedal: „Myslím si, že sa to môže stať. Zdá sa mi, že rok 2014 bol v tejto otázke zo strany Ruska krokom vpred a potom, vďaka Ukrajincom, to bol krok späť, keď boli Rusi zastavení.“

Ukrajinský prezident takisto vyjadril presvedčenie, že z Rusokv a Ukrajincov sa stali nepriatelia a v súčastnosti je medzi nimi veľká priepasť.

Zelenského slová o priepasti medzi obyvateľmi Ruska a Ukrajiny podľa Volodina napovedajú, že ukrajinský prezident si neželá, aby medzi týmito krajinami boli normálne vzťahy.

Zelenskyj
Neprehliadnite

Zelenskyj ironicky reagoval na Putinov článok o Ukrajine