Uber pridáva kanabis do zoznamu položiek, ktoré je možné objednať prostredníctvom ich aplikácie.

Zatiaľ bude ľahká droga prístupná pre zákazníkov len na vyzdvihnutie v kanadskom meste Ontário. Informáciu prináša agentúra Reuters.

Cez aplikáciu Uber Eats

Od pondelka si užívatelia v  kanadskej provincii môžu kúpiť drogu prostredníctvom novej kategórie „kanabis" v aplikácii Uber Eats. Vyzdvihnúť si ju budú môcť do hodiny.

Je to prvýkrát, čo spoločnosť pre zdieľanie jázd a doručovanie jedla ponúka priamy prístup k nákupu kanabisu.  So svojou službou prichádza v čase, keď pokračuje trend  v presadzovaní uvoľnenejších predpisov  na lieky v USA.

„Keď bude cesta pre kanabis voľná a do platnosti vstúpia federálne zákony, rozhodne sa na to pozrieme,“povedal začiatkom tohto roka generálny riaditeľ spoločnosti Uber Dara Khosrowshahi pre CNBC.

Spolupráca s lekármi

Samotný predaj kanibisu má na starosti Tokyo Smoke, spoločnosť so sídlom v Toronte, ktorá podľa svojej webovej stránky prevádzkuje viac ako 50 ambulancií v Ontáriu.

Keď príde zákazník pre svoju objednávku,  aplikácia overí vek osoby, zatiaľ čo personál skontroluje doklad totožnosti, vysvetľujú spoločnosti Uber a Tokyo Smoke.

Uber tvrdí, že zahrnutie kanabisu do svojej aplikácie zníži nelegálny trh s drogou. Pomohlo by aj znížiť aj počet vodičov na cestách, ktorí sú pod vplyvom, čím sa zvýši bezpečnosť na cestách.

Problémové platby

Jednou z ťažkostí pre spoločnosti predávajúce drogy sú zložité zákony týkajúce sa spracovania platieb  za takýto druh produktov. Na federálnej úrovni USA je to stále považované za nezákonné.

„Interní platobní špecialisti Uberu v spolupráci s našimi dôveryhodnými externými bankovými a platobnými partnermi zaviedli vlastné opatrenia na zabezpečenie úplného dodržiavania platieb,“ uviedol hovorca Uberu.

Pre liečebné účinky sa konopa užívala už v starej Číne
Neprehliadnite

Rakúska klinika vsádza na liečbu covidových pacientov kanabisom