Dopravný podnik Bratislava (DPB) uzavrel veľkú súťaž na dodávku kĺbových autobusov. Informuje o tom portál zdopravy.cz. Turecký výrobca Otokar dodá pre hlavné mesto sedemdesiat kĺbových autobusov. DPB si na nové autobusy požičia.

Jeden autobus bude stáť 254 950 eur. Otokar ponúkol v súťaži najnižšiu cenu. V tendri porazil Otokar SOR Libchavy, Solaris a Mercedes-Benz. Prvé autobusy majú doraziť do Bratislavy na prelome tohto a budúceho roka. Podľa predsedu predstavenstva DPB Martina Rybanského potrebuje bratislavský podnik prejsť modernizáciou. Nové autobusy podľa neho prinesú komfort a bezpečnosť.  

Od 26. októbra 2020 je obnovená premávka električiek Mestskej hromadnej dopravy do Karlovej Vsi a Dúbravky. Na snímke linka č. 4 na zastávke Riviéra, 26. októbra 2020 v Bratislave.  FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Bratislava bude mať z eurofondov 70,5 milióna eur na nákup električiek

Konkrétne pôjde o autobus s názvom Kent C, ktorý je dlhý 18,75 metra. Nízkopodlažné autobusy budú klimatizované, vo vozidle bude 39 miest na sedenie. Autobusy by mali byť taktiež vybavené wifi, USB nabíjačkami a systémom pre automatické počítanie cestujúcich. Ich súčasťou bude tiež kamerový systém a informačné panely. Vnútorné informačné tabule budú ukazovať odchody nadväzných liniek v reálnom čase. Nové autobusy budú spĺňať emisnú normu Euro VI, stupeň D.

Firma Otokar pritom v roku 2017 prejavila záujem aj o účasť v tendri Ministerstva obrany SR na obrnené vozidlo 4x4 a  predviedla na Slovensku transportér Cobra II.