Podľa odborníkov vytvárajú nové americká clá ideálne podmienky pre kyberzločiny. Podvodníci môžu totiž prostredníctvom textových správ alebo e-mailov žiadať od ničnetušiacich obetí úhradu. Vydávať sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú za maloobchodníka, doručovaciu spoločnosť alebo vládnu agentúru.
Mnohí spotrebitelia podľa CNBC nevedia, ako clá fungujú. Vedia len, že ich budú musieť zaplatiť. Keďže si nezvyknú preverovať, či sa na ich objednávku vzťahuje požiadavka na úhradu cla, podvodné e-maily či správy im vôbec nemusia pripadať podozrivé. Jednoducho usúdia, že ich nákup podliehal tarifám a požadovanú čiastku zaplatia. Podľa Jamesa Leeho z Identity Theft Resource Center podvodníci veľmi radi zneužívajú vládne opatrenia na obohatenie sa.
Tím PreCrime Labs zo spoločnosti BforeAI, ktorá sa venuje kybernetickej bezpečnosti, zaznamenal v prvých mesiacoch roka približne 300 podvodných domén súvisiacich s colnými poplatkami. Niektoré z nich šírili dezinformácie, iné sa z firiem a spotrebiteľov snažili vylákať peniaze. Jedna z domén bola novo registrovaná phishingová stránka, ktorá mala presvedčiť spotrebiteľov, že musia zaplatiť poplatok vládnej inštitúcii.
Ďalšie dôležité správy
