Zmienená suma sa rovná sume, ktorú pre svoje obe ceremónie skladania prezidentského sľubu dohromady zhromaždil dosluhujúci šéf Bieleho domu Barack Obama. Ten mal v roku 2009 k dispozícii 55 miliónov dolárov a o štyri roky neskôr 43 miliónov dolárov.

Aj keď D. Trump má na organizáciu osláv prevzatia moci zďaleka najviac peňazí než prezidenti v minulosti, jeho inauguračný výbor, ktorý je na podrobnosti programu skúpy, chce ceremóniu pojať citlivo a s dôrazom na to, že budúci prezident sa chce venovať predovšetkým práci, nie bujarému veseliu.

Predseda výboru Tom Barrack tento týždeň novinárom povedal, že inaugurácia nebude pripomínať cirkusové predstavenie. „Bude to mať skôr poetický ráz a nepôjde o cirkusu podobnú oslavu korunovácie,“ dodal. D. Trump podľa šéfa výboru umiernenú podobu ceremoniálu žiadal.

Portál Politico poznamenal, že v rozhovore s novinármi hlavný usporiadateľ inauguračného ceremoniálu odpovedal na otázky, či sa výbor organizácie 20. januára neobáva. Americké médiá totiž informovali o tom, že výbor sa stretáva s odmietavým postojom umeleckých hviezd.

Zatiaľ je známe, že na inaugurácii zahrá školná černošská kapela z Talladega College v Alabame, ktorá sa s dátumom založenia v roku 1867 označuje za najstaršiu súkromnú černošskú školu v Alabame.

Vystúpia taktiež tanečnice zo skupiny The Radio City Rockettes a mormónsky chrámový zbor The Mormon Tabernacle Choir, ktorý spieval aj pri korunovácii Ronalda Reagana, Georgea Busha staršieho aj mladšieho.

Tradičnú hymnu zaspieva 16-ročná Jackie Evanchová, víťazka reality šou America’s Got Talent.

Oslavy majú sprevádzať taktiež demonštrácie. Odporcovia D. Trumpa ich naplánovali po celých Spojených štátoch a taktiež vo Washingtone. Ľavicová skupina Disrupt J20 chce masovou účasťou 20. januára zablokovať ceremóniu v metropole.

V sobotu, teda deň po inaugurácii, sa uskutoční pochod za práva žien, ktorého sa podľa odhadov zúčastní 200-tisíc ľudí. Táto akcia má podľa organizátorov novej administratíve a Kongresu pripomenúť, že je potrebné dodržiavať práva žien a že názory a silu žien nemožno podceňovať.