Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) eviduje 213 839 registrácií na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Tretia dávka vakcíny bola podaná doteraz viac ako 120-tisíc ľuďom, spresnila hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

Takmer 50-tisíc dôchodcov

Najväčší podiel zaočkovaných treťou dávkou tvoria ľudia vo veku 70 až 79 rokov, ktorých je viac ako 49 600. Druhou najpočetnejšou skupinou sú ľudia vo veku 60 až 69 rokov.

covid
Neprehliadnite

Covid ukázal, prečo zdravotníctvo nemôže byť bezplatné

„V súčasnosti NCZI stále posiela pozývacie SMS správy na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu Covid-19,“ uviedla Sivá.

Pozývacia SMS správa obsahuje PIN kód, ktorý spolu s rodným číslom slúžia na registráciu na stránke www.korona.gov.sk. Každý, kto sa registroval na prvú dávku, dostal už v tom čase PIN kód. Rovnaký PIN kód platí aj pre registráciu na očkovanie treťou dávkou vakcíny a je aj v pozývacej SMS správe.

Covid automat od 15. novembra
Neprehliadnite

Covid automat: Čiernych okresov pribúda, juhozápad Slovenska v červenej farbe

„Ak občan PIN kód nemal, NCZI mu pred zaslaním pozývacej SMS správy na očkovanie treťou dávkou vygenerovalo nový. Ak občan SMS správu s PIN kódom vymazal, nájde ho aj v emailovej správe od NCZI alebo oň môže požiadať prostredníctvom call centra na čísle 02/32 35 30 30,“ vymenovala Sivá.

Očkovanie aj bez registrácie

Záujemcovia o tretiu dávku sa môžu dať zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie, stačí, ak sa vo vakcinačnom centre, ktoré očkuje bez registrácie, preukážu platným Digitálnym Covid preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou.

„Následne zodpovedný pracovník vakcinačného centra priamo na mieste overí podmienky uplynutia stanoveného časového obdobia od podania druhej dávky,“ dodala Sivá.

Viac o téme: Covid-19

Mesto Košice s Košickým samosprávnym krajom (KSK) reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a spoločne organizuje očkovanie v uliciach mesta. Na snímke mobilné očkovanie pred obchodným centrom v mestskej časti Košice Západ 9. novembra 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Zaočkovaní majú 16-krát menšiu pravdepodobnosť, že zomrú, prezrádza austrálska štúdia