Nákup za štvrťhodinu pred dverami

Spoločnosť Bolt prichádza na európsky trh s rozvozom potravín. Bolt Market, ako sa bude nová služba nazývať, podporil investor sumou 600-miliónov eur. Doručovať potraviny do 15 minút od objednania bude zatiaľ v desiatich európskych krajinách. Služba sa chystá aj na Slovensko. TRENDU to potvrdil Eduard Suchánek, regionálny manažér pre Slovensko a Česko.

„Rozvoz plánujeme aj v strednej Európe vrátane Slovenska. Slovensko by malo byť jedným z prvých trhov v Európe, kde službu spustíme už v nasledujúcich mesiacoch,“ vysvetlil E. Suchánek. Presný termín zatiaľ neuviedol.

Hoci Bolt už tovar z vybraných potravinových reťazcov dováža aj teraz, nová služba bude priamo zameraná na rozvoz potravín. Konkurenčné maloobchodné donášky, ktoré sľubujú doručenie potravín do niekoľkých hodín od objednania tovaru, tak Boltom sľúbená štvrťhodina posunie v obľúbenosti na nižšie priečky.

Majiteľ reštaurácie 4 Sochy v Banskej Štiavnici.
Neprehliadnite

Členov vlády neobslúžime, upozorňuje štiavnická reštaurácia ako odpoveď na chaos v opatreniach

Expresné doručovanie bude možné vďaka existujúcej logistike a technológii aplikácie Bolt Food, a tiež vybudovanie siete skladov strategicky rozmiestnených v mestách, v ktorých bude Bolt Market k dispozícii.

Spoločnosť vďaka tejto investícia stúpla na hodnote viac ako dvojnásobne, aktuálne ju hodnotia na 4 miliardy eur.

Legendu nahradí ďalšia

Známe bratislavské bistro U Kubistu na Grösslingovej ulici v Bratislave začiatkom júla zatvorili. Po dvojnásobnej výmene majiteľov sa legenda musela s krásnym priestorom rozlúčiť. Ešte minulý rok zmenilo bistro majiteľskú základňu, ktorá vytvorila nový biznis plán. Ten mal ozdraviť podnikanie zakladajúcich majiteľov. Nepodarilo sa.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa