Zrušením úradov práce sa podľa šéfa SaS ušetrí

Úlohou štátu podľa Richarda Sulíka nie je hľadať ľuďom robotu a platiť na to niekoľko tisíc úradníkov. Uviedol to ako príklad toho,kde by sa dali šetriť verejné výdavky.

„Nemyslím si, že musíme zamestnávať dvetisíc alebo viac úradníkov, ktorí prácu sprostredkujú. To zvládne každý sám, kto prácu chce,“ vyjadril sa vicepremiér a dodal, že  možno nastal čas na takéto odvážne rozhodnutie. Ak by bolo na stole, SaS to určite podporí.

Richard Sulík
Neprehliadnite

Podľa Richarda Sulíka sa zrušením úradov práce ušetria financie z rozpočtu

M. Krajniak plánuje odloženie odvodov

Gastrosektor mal najdlhší zákaz činnosti počas prvých dvoch vĺn pandémie nového koronavírusu. Nič sa nezmenilo ani s príchodom tretej vlny – zákazy trvajú, kompenzácie neprichádzajú a navyše aj Sociálna poisťovňa začala od gastropodnikov vymáhať splátky za odložené odvody z minulého roka. Pod hrozbou exekúcie sa ocitlo 2 665 podnikov.

Celkový odvodový dlh sa podľa výpočtov prezident aliancie gastroprevádzok Viliama Pavlovského pohybuje zhruba vo výške 50 miliónov eur.

Podľa M. Krajniaka sa odklad splatnosti odvodov osvedčil, keďže ministerstvo eviduje veľmi malý podiel podnikov, ktoré odložené poistné nakoniec nezaplatia v splátkach, návrh vláde predloží pravdepodobne budúci týždeň.

Milan Krajniak
Neprehliadnite

Gastropodnikom hrozí exekúcia, Krajniak plánuje znovu odkladať odvody

Kolíkovej súdna mapa má odporcov

Odborári prišli vo štvrtok predpoludním vyjadriť pred sídlo ministerstva spravodlivosti svoj nesúhlas s návrhom novej súdnej mapy. Členovia Základnej organizácie Odborového zväzu zamestnancov justície pri Krajskom súde v Bratislave požadujú zachovanie súčasného stavu a odmietajú rušenie súdov.

Ministerku žiadajú, aby zachovala súčasné súdy a pracoviská súdov. Desiatky zhromaždených prišli s transparentmi „stop súdnej mape“ či „dosť bolo ignorácie“.

„Zvýšené náklady spojené s vami navrhovanou reformou justície budú znamenať zhoršenie životnej úrovne rodín zamestnancov, čo bude mať za následok ich odchod zo súdov," odkázali odborári ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej.

Mária Kolíková
Neprehliadnite

Kolíkovej súdna mapa má zarytých odporcov, odborári protestovali v Bratislave

Automobilka Škoda obmedzuje výrobu kvôli nedostatku čipov

Automobilka Škoda Auto od pondelka 18. októbra do konca roka výrazne obmedzí alebo úplne zastaví výrobu vo všetkých troch svojich českých závodoch. Dôvodom sú chýbajúce čipy, ktoré sa používajú v palubnej elektronike. 

Podľa Škody môže za nedostatok polovodičov zníženie produkcie výrobcov v Ázii, a to kvôli pandémii koronavírusu.

Dokončovať bude vozidlá, ktorým kvôli nedostatku čipov chýbajú niektoré súčiastky. Počet rozrobených skladovaných vozidiel sa dlhodobo pohybuje medzi 30-tisíc a 50-tisíc.

Škoda Auto
Neprehliadnite

Automobilka Škoda už nechce vyrábať autá bez čipov, drasticky obmedzí produkciu

Ťažba sa skončila, baníci prídu o prácu

Hornonitrianski baníci ukončili ťažbu uhlia v handlovskej bani. Rozhodnutie Hornonitrianskych baní Prievidza je v súlade s harmonogramom uzatvorenia jednotlivých ťažobných polí. O prácu príde 237 zamestnancov.

Svoje 112-ročné obdobie priemyselnej ťažby uhlia na handlovskom ložisku zavŕšila najstaršia uhoľná baňa na Slovenku v septembri.

Časť zamestnancov môže využiť ponúknutú možnosť zapojiť sa do procesu rekvalifikácie Podpora zamestnanosti v regióne horná Nitra, organizovaného Trenčianskym samosprávnym krajom, časť spĺňa podmienky na nárok na kompenzačný príspevok.

Vladimír Jánoš Peter Èièmanec ¼ubomír Jahnátek Baòa Handlová návšteva 100. výroèie zaèiatok priemyselná ažba uhlie
Neprehliadnite

Hornonitrianski baníci ukončili ťažbu v handlovskej bani, o prácu príde 237 ľudí