Prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk a ďalších turistických atrakcií v strednej Európe, slovenská spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR), kúpila za 3,25 milióna eur menšie rakúske horské stredisko Muttereralm pri Innsbrucku a na začiatku mája ho prevzala. 

TMR vlastní alebo si prenajíma okrem iných horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty a hotely na Slovensku, v Česku, Poľsku i v Rakúsku, kde už v roku 2019 kúpila ľadovcové lyžiarske stredisko Mölltaler Gletscher a jeho sesterský skiareál Ankogel - Mallnitz.

Zmluva na nákup spoločnosti Muttereralm Bergbahnen, ktorá prevádzkuje stredisko Muttereralm, bola podpísaná už vlani v decembri. Do výberového konania na nového majiteľa strediska, ktoré predtým vlastnili turistické združenie Innsbruck a dve obce, sa prihlásilo 11 záujemcov.

Prvý deň lyžovania pre verejnosť v lyžiarskom areáli na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách dňa 12. decembra 2020.
Neprehliadnite

Kríza doľahla aj na tých najsilnejších. U Rattaja prepustia 260 ľudí

„Na prvý pohľad nejde o veľký obchod, navyše prišiel v čase, v ktorej sme ešte netušili ako katastrofálne dopadne zimná sezóna a že budeme musieť prepúšťať. Pre nás je to však aj z profesionálneho hľadiska záväzok, že sme dokázali zrealizovať akvizíciu v Tirolsku, ktoré je považované za mekku alpského lyžovania, "komentoval transakciu predseda predstavenstva TMR a hlavný akcionár tejto firmy Igor Rattaj.

Vstup do strediska Muttereralm Rattaj zdôvodnil perspektívou jeho prepojenia so susediacim areálom Axamer Lizum a možnosťou budúceho napojenae na ďalší ľadovec. Muttereralm ponúka cez 15 kilometrov lyžiarskych zjazdoviek.

Podnikanie TMR už vlani poznamenali obmedzenia v súvislosti so šírením koronavirúsu, čo viedlo aj k uzavretiu lyžiarskych stredísk. Vo svojom uplynulom finančnom roku, ktorý skončil v októbri, TMR zvýšila stratu takmer desaťnásobne na 22,35 milióna eur.