Toto vraj Devínčanom chýbalo

V bratislavskej mestskej časti Devín vznikajú nové potraviny. Situácia bola podľa podnikateľa a Devínčana Patrika Tkáča zlá, obyvatelia nákupy základných potravín potrebujú, väčšia predajňa tam chýbala. Preto sa začiatkom novembra otvorí maloobchodná predajňa Od našich, ktorá ponúkne ľuďom predovšetkým lokálne potraviny a iný spotrebný tovar. Podľa dávnejších informácií mienil finančník zo skupiny J&T priniesť do Devína jednu z predajní siete Yeme. Tento zámer mu však nevyšiel. V prípade novej predajne má ísť o solitér, sieť potravín neplánuje.

V podzemí sa bude nachádzať vinotéka a zákazníkov chce prekvapiť digitalizáciou predaja a nákupnými výhodami, ktoré budú súčasťou digitálneho vernostného programu.

Súčasťou potravín bude aj pekáreň kváskového chleba a pečiva, ktorú pomáha rozbiehať šéfkuchár Daniel Tilinger. Ten pôsobil niekoľko rokov v Londýne vo vychytených reštauráciách. Pracoval pre šéfkuchára Jasona Athertona, ktorý zas približne desať rokov varil s Gordonom Ramseym.

Neprehliadnite

Neznížiť DPH na gastro by znamenalo jeho pád späť do deväťdesiatych rokov, hovorí Oto Kóňa

Stavebné povolenie získal P. Tkáč v júni minulého roka.

Do nákupných centier sa nechodí nakupovať

Podľa najnovšieho prieskumu spoločností Datamar a Mnforce chodia Slováci do nákupných centier za zážitkom. Deje sa tak v dôsledku pandémie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa