Testovanie nezaočkovaných zamestnancov sa nekončí

Vláda premiéra Eduarda Hegera predĺžila opatrenie, na základe ktorého budú môcť byť na pracoviskách len zamestnanci v režime OTP (očkovaní, prekonali covid-19, testovaní) do konca januára 2022.

JB 1 Mníchov - Žena počas testovania na ochorenie COVID-19 antigénovými rýchlotestami  v lekárni v centre Mníchova 28. decembra 2021. FOTO TASR/AP

A woman has a swab taken from her nose for a COVD-19 rapid test at a downtown pharmacy in Munich, Germany, Tuesday, Dec. 28, 2021. (Peter Kneffel/dpa via AP/dpa via AP)
Zdroj: Peter Kneffel

Ďalšie predĺženie usmernenia bude závisieť od vývoja pandemickej situácie na Slovensku, doplnilo Ministerstvo hospodárstva SR.

Štát však bude hradiť testovanie zamestnancov nižšou sumou ako doteraz. Náklady na antigénový test budú kompenzované sumou štyri eurá namiesto doterajších piatich.

Testovanie žiačky základnej školy domácim antigénovým samotestom na ochorenie Covid-19 pred pondelkovým nástupom do školy, 4. októbra 2021 v Trenčianskych Stankovciach. Výsledok testu rodičia oznamujú škole prostredníctvom školského informačného systému EduPage. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Povinné testovanie nezaočkovaných zamestnancov vo firmách sa predĺži do konca januára