Automobilka predstavila svoje nové futuristické vozidlo Cybertruck vo štvrtok (21. 11.) a v sobotu E. Musk na sociálnej sieti Twitter napísal, že Tesla má už 146-tisíc objednávok na tento model.

E. Musk spresnil, že 17 percent objednávok je na jednomotorový model, 42 percent na vozidlá s duálnym motorom a 41 percent na trojmotorový typ.

Odhalenie nového modelu však vyvolalo zmiešané reakcie, keďže sa jeho údajne nerozbitné pancierové sklo pri testoch rozbilo. Niektorým analytikom sa tiež nepáči futuristický vzhľad pick-upu, ktorý sa aj pre kovovú sivú farbu podobá obrnenému vozidlu.

Len zadanie objednávky pritom stojí potenciálnych kupujúcich 100 amerických dolárov, ale Tesla tvrdí, že táto suma je v plnej miere vratná. Automobilka dodala, že cena Cybertrucku sa bude začínať na 39 900 dolárov (36 082,47 eura) a začne ho vyrábať v roku 2021.

Americký trh s nákladnými autami je jedným z najziskovejších automobilových segmentov na svete a dominujú mu modely automobiliek Ford Motor, General Motors a Fiat Chrysler Automobiles.