Hneď po oznámení, že opatrenia proti pandémii poľavia, zareagovali záujem verejnosti aj najväčšie lyžiarske strediská na Slovensku, medzi nimi aj Tatra Mountain Resorts. Svoje brány otvárajú po 110 dňoch a lanovky spúšťajú v Jasnej a na Štrbskom Plese. Svoje hotely bude v Tatrách otvárať aj skupina BHP. 

„Na lyžovanie bude potrebný negatívny test na covid-19, nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel,“ hovorí Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Václav Mika.
Neprehliadnite

Václav Mika: Slovensko v oblasti cestovného ruchu valcuje konkurencia, zmeníme to

V bazéne do šesť osôb

Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. Ako TMR pripomína, v prípade ideálneho vývoja okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku – v Lomnickom sedle. Ubytovacie služby budú môcť byť tiež otvorené, najviac však dvaja ľudia na izbe.

Okrem hotelov v horských strediskách otvárajú svoje brány aj ubytovacie kapacity v akvaparku Tatralandia a Vodnom parku Bešeňová – hotel Galéria Thermal Bešeňová a Holiday Village Tatralandia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa