Zamestnanosť v januári medziročne vzrástla len v šiestich spomedzi desiatich sledovaných odvetví. Najviac nových ľudí prijali firmy v ubytovaní. Informoval o tom v pondelok Štatistický úrad.

Vyššia zamestnanosť 

„Výraznejšie vyššia zamestnanosť bola v ubytovaní o 6,3 percentuálnych bodov a v informačných a komunikačných činnostiach o päť percent," skonštatovali štatistici. Mierny nárast pod úrovňou jedného percenta zaznamenali aj v stavebníctve, veľkoobchode, priemysle a vo vybraných trhových službách.

Nižšia zamestnanosť 

„Naopak, menej zamestnaných osôb ako pred rokom bolo v predaji a oprave motorových vozidiel o 4,5 percentuálnych bodov, v podnikoch pôsobiacich v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,1 percentuálneho bodu, v doprave a skladovaní o 0,4 percentuálneho bodua v maloobchode o 0,3 percentuálneho bodu," uzavreli štatistici.

Ďalšie dôležité správy

WA 1 archív Londýn - Na archívnej snímke z 12. apríla 2021 čašníčka obsluhuje zákazníkov po uvoľnení koronavírusových opatrení  na terase pubu v Londýne. Nezamestnanosť v Británii v 2. štvrťroku 2021 klesla, pričom sa dostala hlbšie pod 5 %. Uviedol to v utorok 17. augusta 2021 britský štatistický úrad, podľa ktorého k lepším výsledkom dopomohlo postupné otváranie ekonomiky. FOTO TASR/APFILE - In this file photo dated Monday, April 12, 2021, a waitress serves drinks at tables outside a pub i
Neprehliadnite

V poslednom kvartáli vlaňajška sa počet ľudí bez práce znížil už druhý štvrťrok za sebou