Neochvejnou jednotkou medzi slovenskými a českými miliardármi zostáva Petr Kellner, líder skupiny PPF. Kellnerovo imanie dosahuje 11,2 miliardy eur. Jeho majetok sa navyše čoskoro môže výrazne zvýšiť, ak mu vyjde emisia akcií skupiny Home Credit na hongkonskej burze. Na druhom mieste v rebríčku najbohatších, je Slovák Patrik Tkáč, ktorý je najznámejší z pôsobenia v J&T Private Equity Group s majetkom 3,2 miliardy eur, tretím v poradí je významný investor v energetike Daniel Křetínský s majetkem 3,06 miliardy.

Nie všetkým miliardárom sa však darí rovnako a niektorým sa hodnota majetku znížila. Jasným príkladom je český premiér slovenského pôvodu Andrej Babiš, ktorého majetok sa prepadol z vlaňajších 3,6 miliardy na 2,9 miliardy eur. Z druhej priečky, tak klesol na štvrtú. Výrazne totiž klesli zisky v skupine Agrofert a zároveň sa zvýšilo zadĺženie tohto potravinársko-poľnohospodársko-chemického koncernu.

Rebríček 100 najbohatších Slovákov a Čechov aj s ich profilmi a zdrojmi majetku nájdete v špeciálnom titule týždenníka TREND s názvom TREND PRIME venovanom elite česko-slovenského biznisu. Na stánkoch v predaji od 18. novembra.

„Potešujúcou správou je, že pozíciu v rebríčku biznisových elít strácajú ľudia

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa