Nálada spotrebiteľov v eurozóne pokračovala vo februári v poklese, už piaty mesiac po sebe. Februárová úroveň spotrebiteľskej dôvery je zároveň najnižšia za posledných 11 mesiacov. TASR o tom informuje na základe predbežných údajov Európskej komisie.

Dôvera klesá už piaty mesiac

Index spotrebiteľskej dôvery v eurozóne dosiahol podľa Európskej komisie vo februári -8,8 bodu oproti -8,5 bodu v januári. Znamená to pokles piaty mesiac po sebe. Ekonómovia pritom očakávali, že index vzrastie na -8 bodov.

Pokles sa netýka len eurozóny

Februárová hodnota zároveň znamená najnižšiu úroveň spotrebiteľskej dôvery od marca minulého roka, keď index dosiahol -10,8 bodu. Pokles nálady spotrebiteľov zaznamenala aj širšia Európska únia. Príslušný index klesol z -10 bodov v januári na -10,2 bodu.

Prieskum sa uskutočnil v období od 1. do 17. februára. Konečné údaje plánuje Európska komisia zverejniť 25. februára.

Ďalšie dôležité správy

WA 53 Pamplona - Žena s ochranným rúškom kráča okolo ľudí sediacich v bare v severošpanielskom meste Pamplona v pondelok 5. júla 2021. FOTO TASR/AP 

A woman with a face covering walks past customers at a bar, in Pamplona, northern Spain, Monday, July 5, 2021. (AP Photo/Alvaro Barrientos)
Neprehliadnite

Spotrebiteľská dôvera v eurozóne klesla na 7-mesačné minimum