Lufthansa dokončila zvýšenie kapitálu o 2,16 miliardy eur a získané výnosy použila na splatenie štátnej pomoci vo výške 1,5 miliardy eur. Vyplatila tak prvú z dvoch tranží hybridného kapitálu, ktorá sa nazýva tichá účasť, a ktorú dostala ako súčasť záchranného balíka v roku 2020. A do konca tohto roka by chcela uhradiť druhú v hodnote 1 miliardy eur.

„Dnes plníme svoj sľub a splácame veľkú časť zo stabilizačných fondov skôr, ako sa očakávalo. Stále viac veríme v budúcnosť,“ povedal generálny riaditeľ Carsten Spohr.

Dodal, že dopyt po letoch, najmä od obchodných cestujúcich, každým dňom rastie, aj keď je situácia na trhu stále problematická.

WA 31 archív Frankfurt - Na archívnej snímke z 27. augusta 2019 lietadlo Boeing 747 spoločnosti Lufthansa štartuje z letiska vo Frankfurte. Najväčšia nemecká a európska letecká spoločnosť Lufthansa v utorok 13. júla 2021 oznámila, že upúšťa od vítania pasažierov na palube svojich lietadiel oslovením
Neprehliadnite

Lufthansa plánuje získať viac ako 2 miliardy eur z predaja akcií

Spoločnosť minulý týždeň uviedla, že pri nedávnej emisii využili jej investori predkupné právo a získali 98,36 percent z akcií. Zvyšok bol rýchlo predaný na otvorenom trhu.

Letecká spoločnosť dostala minulý rok pomoc od vlády vo výške 9 miliárd eur, aby sa udržala nad vodou po zavedení cestovných obmedzení na zastavenie pandémie nového koronavírusu. Nemecký štátny fond pre stabilizáciu hospodárstva (ESF) tak prevzal 15 percent akcií spoločnosti Lufthansa. Tento podiel bol už znížený na 14,09 percenta.