Spojené štáty zrušia všetky sankcie proti Sýrii, oznámil v Saudskej Arábii americký prezident Donald Trump. Novej sýrskej vláde zaželal veľa šťastia a vyjadril nádej, že stabilizuje situáciu v krajine, ktorá prešla dlhou občianskou vojnou.
Washington zaviedol opatrenia proti režimu sýrskeho diktátora Bašára Asada, ktorý často brutálne eliminoval svojich odporcov. V decembri sa však jeho režim počas niekoľkých dní nečakane zrútil, keď islamistickí povstalci zo zoskupenia Haját Tahrír aš-Šám (HTS) dobyli Damask.
Dočasným prezidentom Sýrie sa koncom januára stal líder HTS Ahmad Šara. Nové vedenie uisťuje menšiny o ochrane ich práv, no pretrvávajúce útoky a násilnosti proti nim zvyšujú napätie v mnohých regiónoch krajiny.
Ďalšie dôležité správy
