Spojené štáty pre obavy z vysokonákazlivého koronavírusového variantu delta nezrušia v najbližšom období žiadne zo súčasných obmedzení v oblasti cestovania. Informovala o tom v utorok stanica Sky News s odvolaním sa na hovorkyňu Bieleho domu Jen Psakiovú.

Psakiová v pondelok povedala, že USA vzhľadom na súčasnú situáciu „s variantom delta" existujúce obmedzenia v oblasti cestovania ponechajú v platnosti. „Počty prípadov narastajú aj doma (v USA), najmä medzi nezaočkovanými, a zdá sa, že budú narastať aj v najbližších týždňoch," uviedla.

KK13 Washington - Na archívnej snímke z 13. apríla 2021 hlavný zdravotnícky poradca Bieleho domu Anthony Fauci hovorí počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone. Hlavný zdravotnícky poradca Bieleho domu Anthony Fauci označil kritické vyhlásenia republikánov na jeho adresu po zverejnení jeho emailov o koronavírusovej pandémii za
Neprehliadnite

Fauci je frustrovaný tým, ako v USA zbytočne stúpa počet ľudí infikovaných koronavírusom

Spojené štáty v súčasnosti nepovoľujú vstup na svoje územie osobám, ktoré počas 14 dní predtým navštívili Britániu, krajiny schengenského priestoru, Írsko, Čínu, Indiu, Juhoafrickú republiku (JAR) a Brazíliu, pripomína Sky News.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) minulý týždeň obyvateľov USA vyzvalo, aby sa vyhýbali cestovaniu do Spojeného kráľovstva. Reagovalo tým na nárast počtu prípadov v Británii.