Španielsky premiér Pedro Sánchez počas návštevy Moldavska oznámil plány na otvorenie španielskeho diplomatického úradu v Kišiňove a takisto sľúbil humanitárnu pomoc pre ukrajinských utečencov, ktorí do Moldavka prichádzajú. TASR o tom informuje na základe správy z webovej stránky denníka El País a Sánchezovho oznámenia na Twitteri.

„Španielska vláda podporuje Moldavsko," napísal Sánchez na Twitteri. Jeho krajina sa chystá otvoriť diplomatický úrad v Kišiňove s cieľom ešte viac posilniť vzájomné vzťahy týchto dvoch krajín. „Okrem toho poskytujeme tejto krajine humanitárnu pomoc s cieľom postarať sa o ľudí, ktorí prichádzajú z Ukrajiny," uviedol.

Španielsky premiér napísal, že jeho delegácia navštívila stredisko pre utečencov v moldavskom hlavnom meste Kišiňov. Pripomenul, že za 100 dní trvania konfliktu na Ukrajine prišlo do Moldavska približne 400-tisíc Ukrajincov.

Išlo o prvú návštevu španielskeho premiéra v Moldavsku od začiatku diplomatických vzťahov medzi Madridom a Kišiňovom, píše El País. Založenie španielskeho diplomatického úradu má byť podľa tohto denníka prvým krokom k otvoreniu veľvyslanectva.

Ďalšie dôležité správy

KK15 Varšava - Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová hovorí počas tlačovej konferencie s poľským ministrom zahraničných vecí Zbigniewom Rauom 5. apríla 2022 vo Varšave. FOTO TASR/AP
Britain's Foreign Secretary Liz Truss speaks at a joint news conference with Polish Foreign Minister Zbigniew Rau in Warsaw, Poland, Tuesday, April 5, 2022. (AP Photo/Czarek Sokolowski)
Neprehliadnite

Moldavsko by malo byť vyzbrojené podľa štandardu NATO, uviedla šéfka britskej diplomacie