Prostredníctvom 23 440 vykonaných RT-PCR testov odhalili vo štvrtok na Slovensku 7 418 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 56 obetí. Počet obsadených lôžok v nemocniciach stúpol o 41. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na internetovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Zo 7418 ľudí s pozitívnym PCR testom nebolo zaočkovaných takmer 71 percent. Najviac pozitívne testovaných bolo podľa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v Žilinskom kraji, najmenej v Nitrianskom. Pozitívny antigénový test malo 2711 osôb, z nich takmer 73 percent nebolo zaočkovaných.

,,V nemocniciach naďalej pribúdajú pacienti, aktuálne je v nich 2945 ľudí s ochorením COVID-19," priblížila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. Na JIS je 259 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 256 ľudí. Takmer 82 percent z pacientov v nemocniciach nie je zaočkovaných alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

Prvou dávkou je na Slovensku zaočkovaných 2.564.688 osôb, druhú dávku vakcíny dostalo 2.331.006 ľudí. Treťou dávkou je zaočkovaných 245.484 osôb.

covid automat (15. november - 21. november)
Zdroj: korona.gov.sk
Covid automat (15. - 21. november)

Vo všetkých okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania

Červené okresy

V prvom stupni ohrozenia sú Bratislava I - V, Dunajská Streda, Komárno a Šaľa.

Bordové okresy

V druhom stupni ohrozenia sú okresy Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Malacky, Myjava, Nitra, Pezinok, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov,  Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce.

Čierne okresy

Do tretieho stupňa ohrozenia sa dostali okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Viac o téme: Covid-19