Na Slovensko by sa mali doviezť dodávky vakcíny Sputnik V. Tvrdí to mimoparlamentná SNS. ,,V najbližších dňoch by Slováci mali mať možnosť očkovania Sputnikom," uviedol šéf národniarov Andrej Danko.

Ministerstvo zdravotníctva na otázky TASR k dodávkam vakcíny doposiaľ neodpovedalo. Podľa denníkov N a Pravda letelo do Ruska nákladné lietadlo Spartan, ktoré by sa podvečer malo vrátiť na Slovensko. Čo vezie, nie je jasné.

Ministerstvo obrany odkázalo Tlačovú agentúru SR s otázkami na Úrad vlády SR. Ten situáciu zatiaľ nekomentuje.

WA 8 Budapešť - Maďarský prezident János Áder dostáva vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od čínskej spoločnosti Sinopharm v piatok 26. februára 2021. FOTO TASR/AP 

Hungarian President Janos Ader, receives a shot of the Chinese made Sinopharm COVID-19 vaccine, in Budapest, Hungary, Friday, Feb. 26, 2021. (Noemi Bruzak /MTI via AP)
Neprehliadnite

Maďarská vláda rozhodla, že v očkovacom preukaze nebude figurovať druh vakcíny

Premiér Igor Matovič nedávno vyhlásil, že by bol rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí (obaja OĽANO) udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku. S Ruskom podľa neho dohodol dva milióny dávok do konca júna. Vakcína v krajinách Európskej únie nie je registrovaná.

V koalícii nie je na očkovanie vakcínou Sputnik V jednotný názor, niektorí očkovanie neregistrovanou vakcínou odmietajú. Návrh v druhej polovici februára vetovala strana Za ľudí, ktorá trvá na oficiálnom registračnom procese a verifikácii bezpečnosti vakcíny Európskou agentúrou pre lieky (EMA).